• İZOÇATI UYGULAMA

 

TANIMI

Bitüm, çimento, mineral taşlar içermeyen yapısal olarak esnek çatı izolasyon sıvasıdır. izoçatı çatı sisteminde son kat olarak kullanılabilen %100 su izolasyonu %15 ısı izolasyonu sağlayabilen yüksek yapışma özelliğine sahip üründür. Güneş ışınlarından sıcak ve soğuktan etkilenmez.

RENK

İnorganik pigmenlerden oluşan özel renk

KURUMA SÜRESİ

20ºC da uygulama 2-3 mm kalınlıkta 2 saat
10ºC da uygulama 2-3 mm kalınlıkta 4 saat

TATBİKAT ARAÇLARI ve TEMİZLİĞİ

Tatbikat uzunlukları tercihe bağlı olarak çelik perdah malası kullanılır. Tatbikat sonrası aletlerin temizliğinde su kullanılır çıkmayan kısımlar STAR RAPİT TİNER ile temizlenir.

KULLANIM ALANI

Her tür beton, ahşap, metal, gaz beton, alçıpan, betopan, seramik, suni ve doğal taş, osb sunta kaplamalar üzerinde kullanılır.

TÜKETİM

1m² de 3 mm kalınlık 2 kat uygulamada 4 kg maximum

YOĞUNLUK

0,9 Kg / Lt tixotropik sıvı

ATEŞE DAYANIKLILIK

Kendiliğinden tutuşmaz, sıcak aleve maruz kaldığında alevi yaymadan kendiliğinden söner. Bu özelliği sayesinde "fire retardant coatings" tanımlamasına uyar.

YÜZEY HAZIRLAMA VE TATBİKAT

Ahşap, osb, sunta gibi yüzeylerde fiksatör kullanılmaksızın direkt çelik mala ile 2 kat uygulanır. Metal, cam, sunta gibi yüzeylerde m² de, 150 gr fixatör uygulaması yapıldıktan sonra 1. katta 160 gr file kullanılarak 2 kat halinde ıZO ÇATI uygulaması yapılır. Son kat olarak uygulanan izoçatı renginde tek kat su kesici rulo ile uygulanır. Katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak minimum 2 saat beklenerek uygulama yapılmalıdır. Ürün su bazlı olduğundan içindeki suyu uzaklaşması ile kurur. Bu sebeple kuruma süresi hava sıcaklığı ile ters orantılıdır. Sıcaklık arttıkça kuruma süresi kısalır. 10ºC altında 30ºC üstünde uygulama önerilmez.

AVANTAJLARI

Tüm çatı ek yeri olmayan monoblok izolasyon örtüsü ile izole edilmiş olacaktır. Baca kenarları, su giderleri aynı ürünle izole edildiğinden farklı materyal kullanılmaz. Esnektir, soğuk ve sıcaktan etkilenmez, yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Uygulanması basittir. Yüzeye tespit için dubelleme, çivileme, ısıtma işlemine gerek yoktur.
TÜRKİYE'DE İLK DEFA TARAFIMIZDAN ÜRETİLEN BİR ÜRÜNDÜR.

İZOÇATI UYGULAMA GÖRSELLERİ