Beton, ahşap, metal, gaz beton, betopan, alçıpan cephelerde ısı, ses, yangın ve su izolasyonu sağlayabilen esnek, hafif, uzun ömürlü mantolama sistemidir.

İSOWEİR YANMAZ MANTOLAMA SİSTEMİNDE KULLANILAN ÜRÜNLER VE MİKTAR

isoweir Fixatör : Beton, metal, ahşap, gaz beton, alçıi cam mozaik yüzeylere uygulandığında zemine nufuz ederek alt yapı dokusunu sağlamlaştırır. Üzerine uygulanacak yapıştırıcı, thermo sıva malzemeleri ile tam bağdaşma sağlayarak yüksek yapışma sağlar.

Tüketim miktarı : 0,15 - 0,2 kg/m²

İsoweir Yapıştırma Sıvası : Ahşap, beton, gaz beton, metal yüzeylere dubel, cıvata, çivi gibi aparatlara gerek olmaksızın montajı sağlayan, yüksek yapışma özelliğine sahip çimento kum içermeyen, su izolasyonu da sağlayabilen üstün özellikli yapıştırıcıdır.

Genleştirilmiş Beton İzolasyon Plakası : 40x60x5 cm ebatlarında yangın sınıfı A, ısı iletkenlik katsayı TS ISO 8301/MART2002 standardına göre 0,05096 W /mK olan bina yapı elemanlarına uygun ısı ve ses izolasyonu yapabilen plaka.

Isoweir Thermo Sıva : Bünyesinde hava boşluğu oluşturan doğal, hafif mineraller, cam küreler bulunduran ısı köprüsü oluşturmayan, esnek, hafif,uygulaması kolay, dekoratif görünümlü çimento, kum içermeyen sıvadır.

Tüketim miktarı çift katta : 3-4 kg/m²

İsoweir Elastocap : Uygulandığı cephelerde %100 su izolasyonu sağlayan, esnek, dekoratif yüksek yapışma özelliği olan buhar difüzyonu yapabilen yarı mat kaplama malzemesidir.

Tüketim Miktarı çift katta : 3-4 kg/m²

YÜZEY HAZIRLAMA VE TATBİKAT

Yüzeylerde küf ve yosunlanma var ise fungusit malzemelerle yok edilmelidir. Yüzeyde varsa kalkmış boyalar kazınmalı sağlam zemine ulaşılmalıdır. Temizliği yapılmış yüzeye m² de 0,100-0,120 gr esası ile starfix uygulanmalıdır. Yüzeyleri daldırma veya püskürtme usulu ile 0,200g/m²sarfiyatla fiksatör kaplanmış genleştirilmiş beton ısı izolasyon plakaları ısoweir yapıştırma sıvası ile noktalama usulu ile uygulanarak yüzeye yapıştırılır. Yapıştırma işlemi sonrası hava sıcaklığına bağlı olarak 6-24 saat kuruma süresi beklenir. Genleştirilmiş Beton ısı plakası yüzeyleri kot farklılıkları oluşmuş ise mekanik aşındırma yöntemleri ile düzleştirilir. Düzleştirilen yüzeylere file ile birlikte ısoweir Thermo sıva tek kat uygulanır, kuruma süresi beklenir ve ikinci kat uygulanır. Bitirilen mantolama işlemi üzerine istenilen renkte ısoweir Elastocap uygulanarak işlem sonlandırılır.

AVANTAJLARI

Dubel kullanılmadığından cephe dolgusu ve donatıya zara verilmez. Esnek kaplama oluşturur, bina salınımlarında çatlama oluşmaz. %100 su izolasyonu özelliği sayesinde suyun izolasyon kaplamasına geçerek donma sonucu deformasyon oluşmasını önler. Isı köprüsü oluşmaz, çimento kum içermez. ıçeriğinde bulunan doğal hafif mineraller sayesinde hafif kaplama oluşturur. Tüm sistemin kuru film ağırlığı 4,0 - 4,5 kg/m²dir. Yapılara yük bindirmez. Uygulama basittir. Ambalajında kullanıma hazırdır, herhangi bir ilave gerektirmez.

YANMAZ MANTOLAMA SİSTEMİ GÖRSELLERİ